Stół loftowy, skandynawski, glamour - jaki wybrać?

W każdym domu powinien być stół, przy którym gromadzą się domownicy. Bez stołu dom byłby pozbawiony serca i ciepła, więc nie jest on tylko funkcjonalnym meblem, ale odgrywa znacznie większą rolę. Powinien też współgrać stylistycznie z całym wnętrzem i wszystkimi dodatkami. Kiedy sprawdzi się stół loftowy, a kiedy w całości drewniany lub ze szklanym blatem?

Dom powinien być naszym azylem, miejscem, w którym czujemy się dobrze i zacieśniamy więzi z resztą rodziny. Najłatwiej o to podczas spożywania posiłków i długich dyskusji przy stole. Nasz wybór stołu powinien więc być bardzo staranny. Przyjrzyjmy się temu, jak wybrać stół, by ładnie komponował się ze stylem aranżacyjnym.

Stół loftowy do stylu industrialnego

Jeszcze niedawno styl industrialny pojawiał się we wnętrzach rzadziej niż inne style aranżacyjne. Teraz to się zmienia, a coraz więcej osób docenia jego zalety. Cechuje go surowość i przestronność. Dominują takie materiały jak beton, stal i cegły. Jaki w związku z tym będzie idealny stół loftowy? Urządzając wystrój industrialny, gdzie jest mnóstwo betonu i metalu, powinniśmy sięgnąć po coś, co nieco go ociepli. A w tym rewelacyjnie sprawdzi się drewno, które w zestawieniu z metalem da rewelacyjny rezultat. Drewniany blat stołu i jego metalowa podstawa to zestawienie doskonałe. Najlepszy efekt można uzyskać, jeśli w jadalni bądź salonie postawimy mebel z wyraźnymi słojami i ciemnymi metalowymi nogami. Powinien być prosty i bez dodatkowych zdobień. Bez zwątpienia stół loftowy wyróżnia się elegancją i nieprzeciętnym designem. Świetnie sprawdzi się nie tylko w stylu industrialnym, ale i minimalistycznym i nowoczesnym.

Jasny stół do stylu skandynawskiego

Swego czasu styl skandynawski dominował w większości domów. Teraz można zaobserwować, że trend ten nieco osłabł, ale w dalszym ciągu jest popularny. Wnętrza tego typu są proste i oszczędne w formie. Wśród przewodnich kolorów jest biel, odcienie szarości i brązów. Natomiast najpowszechniejszym materiałem jest drewno. Stół do takiego wystroju powinien być prosty i w całości z drewna, jego nogi powinny być cienkie i nadające lekkości. Kolor biały lub jasnobrązowy.

Ozdoby i żłobienia do stylu klasycznego

W przeciwieństwie do tego, co reprezentuje stół loftowy i prosty stół skandynawski, w tym przypadku ozdoby i żłobienia są jak najbardziej wskazane. Znacznie większe i bardziej masywne są nogi stołu. Styl tradycyjny, jak sama nazwa wskazuje, nawiązuje do klasycznego wzornictwa. Ciężkie drewniane meble i dekoracyjne rzeźbienia są charakterystyczne dla tej stylistyki.

Elegancki stół przy stylu glamour

Pełen przepychu i elegancki wystrój w stylu glamour daje poczucie luksusu. Mieniące się materiały, srebro, złoto, szkło, wielkie lustra, pikowane sofy i krzesła, a także kryształowe żyrandole są obecne właściwie w każdej tego rodzaju aranżacji. Wśród stołów, jakie można wziąć pod uwagę, z pewnością na wyróżnienie zasługują wszystkie te, które posiadają połysk i szklany blat. Designerskie i finezyjne kształty nóg w połączeniu z połyskującym blatem będą idealne. Równie dobrze sprawdzą się okrągłe drewniane stoły ze zdobionymi nogami.

Galeria zdjęć